Antrinių žaliavų surinkimas

Įmonė surenka iš gyventojų antrines žaliavas. Gyventojai, rūšiuodami atliekas, mažina atliekų patekimą į sąvartyną ir prailgina sąvartyno tarnavimo laiką, taip pat šios medžiagos dar kartą naudojamos gamyboje. Kretingos mieste yra pastatyti antrinių žaliavų surinkimo konteineriai skirti stiklui, plastikui ir popieriui surinkti. Įmonė savo teritorijoje turi didelius antrinių žaliavų konteinerius ir gyventojai didesnius kiekius antrinių žaliavų gali pristatyti į įmonės teritoriją (Vytauto g.118, Kretinga).

Informacija teikiama tel. (8-445) 78608; (8-445) 78607.

Antrinės žaliavos

Stiklas

Stiklo pakuotė naudojama pakuoti daugeliui maisto produktų: pradedant gėrimais ir baigiant daržovėmis, vaistais, kosmetika ir pan.

Į stiklui skirtus konteinerius reikia mesti:

  • butelius;
  • stiklainius;
  • stiklo duženas.

Svarbu! Butelius ir stiklainius reikia išplauti, nuimti kamščius ir jų žiedelius, pašalinti foliją. Į konteinerį negalima mesti porceliano ar keramikos šukių.

Lietuvoje, komunalinių atliekų sudėtyje, stiklas sudaro apie 9 %.

 

Popierius

Mūsų šalyje popierius ir kartonas sudaro apie 14 % visų komunalinių atliekų.

Kiekviena perdirbto popieriaus tona (popieriaus perdirbimas) išsaugo 17 medžių, 26 460 litrų vandens ir pakankamai energijos tam, kad 6 mėnesius būtų apšildytas normalaus dydžio namas.

Į popieriui skirtus konteinerius reikia mesti:

  • laikraščius;
  • žurnalus ir kitus spaudinius;
  • popierių;
  • kartoną.

Svarbu! Laikraščiai ir kitoks popierius bei kartonas turi būti nepadengti plastiku, turi būti sausi ir švarūs, dėžutės – išlankstytos. Netinka dėžutės nuo picos. Į konteinerį negalima mesti pakuočių nuo pieno ir sulčių, nes jie sudaryti iš įvairių sluoksnių: popieriaus, polietileno, kartono, folijos.

Plastikas

Plastikas yra neatsiejama buities dalis ir yra naudojamas maisto produktų (duonos, daržovių) pakavimui, cheminių, kosmetikos priemonių gamybai ir pan. Iš perdirbto plastiko gali būti gaminami indai, baldai, įvairiausios detalės, naudojamos buityje, statyboje, audžiami sintetiniai rūbai ir pan.

Lietuvoje, komunalinių atliekų sudėtyje, plastmasė sudaro apie 9 %.

Į plastmasei skirtus konteinerius reikia mesti:

  • plastikinius butelius;
  • indus nuo padažų, aliejaus, šampūno;
  • įvairią plastiko pakuotę.

Svarbu! Metant į konteinerį plastikinius butelius, reikia nusukti kamštelius, nes jie pagaminti iš kitos rūšies (neperdirbamo) plastiko. Buteliai nuo aliejaus ar padažų turėtų būti kuo švaresni. Į konteinerį negalima mesti taros nuo organinių skiediklių, dezinfekcijos priemonių, detergentų ir kitų pavojingų cheminių medžiagų.

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą