Atnaujinta narystė SKIA organizacijoje

Atnaujinta narystė SKIA organizacijoje

Praėjusį penktadienį, rugpjūčio 19 d. Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacija (SKIA) paminėjo ypatingą – 5 metų asociacijos įkūrimo sukaktį, kurios kūrimosi metu vieni iš pirmųjų narių tapo Kretingos rajono savivaldybės įmonė „Kretingos komunalininkas“, kuomet įmonei dar vadovavo direktorė Renata Surblytė. Renginį atidarė ir visiems komunalininkams atvyko padėkoti Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Susirinkę nariai ir kitų Lietuvos komunalinio sektoriaus įmonių vadovai su dideliu džiaugsmu sveikino SĮ „Kretingos komunalininkas“ priėmus sprendimą grįžti į asociaciją, po 2021 metais suspenduotos narystės.

„Kretingos grįžimas – džiugina. Vis tik, po vieną esame maži ir pakankamai silpni, užtat kartu galime gerokai tvirčiau atstovauti ir ginti asociacijos narių interesus valstybinės valdžios ir vietos savivaldos institucijose. Reikia nepamiršti fakto, kad visos komunalinės įmonės aprėpia labai daug skirtingų sričių – nuo namų renovacijos, aplinkos ar atliekų tvarkymo iki kapinių priežiūros, nekaip šilumininkų ar vandentvarkininkų atveju, todėl problemų ir pokyčių čia yra itin daug“ – pažymėjo asociacijos direktorė dr. Aušra Zigmontienė.

SĮ „Kretingos komunalininkas“ vadovė Vaiva Lukošienė neslėpė džiaugsmo dėl malonaus ir šilto priėmimo. „Vis tik narystė asociacijoje ir partnerystė yra didžiausias privalumas dėl galimybės su identiškais juridinių veiklų atstovais, pasidalinti patirtimi, patarimais ir planais. Tik stiprindamas ryšį su kitais komunalininkais ir per tiesioginį bendravimą gali įsivertinti kokiame taške esame mes, pasimatuoti savo mintis ir idėjas bei pasisemti gerosios patirties. Neslėpsiu ir svarbiausio motyvatoriaus – įmonės kolektyvo parsivežtų šypsenų ir geros nuotaikos. Tai, kas vienija ir kuria teigiamą atmosferą komandoje“ – teigė V. Lukošienė.

SKIA yra ne pelno siekianti organizacija įkurta 2016 m. gruodžio 9 d., siekiant sutelkti Lietuvos savivaldybių komunalines įmones bendradarbiavimui, atstovauti ir ginti savivaldybių komunalinių įmonių interesus valstybės valdžios, valdymo organuose, vietos valdžios institucijose, užtikrinant savivaldybių gyventojų viešuosius interesus. Laikoma, kad pats svarbiausias iki šiol pasiektas bendras asociacijos tikslas yra priimta Viešųjų pirkimų įstatymo nuostata dėl vidaus sandorio galimo sudarymo tik išimtiniu atveju, kai neįmanoma užtikrinti paslaugos teikimo nepertraukiamumo, geros kokybės ir prieinamumo.

 

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą